Taş Kağıt Makas’ta Emirkıran’lara büyük şok! Mahkemede duyduklarına inanamadı

Erdal, Umut’un ifadesini alırken Cevher odaya gelerek dosyanın ona devredildiğini söyledi. Süreyya, Fecir ve Rüya savcılıkta buluştu. Umut o gece yanında Rüya’nın olduğunu söyledi. Harun, Rüya’yı tanık olarak konuşmaya ikna etmek isterken beklentisi karşılıksız kaldı. Umut ve Bünyamin cezaevine götürülürken yan yana geldi.

‘SÜREYYA’NIN YOLUNDAN GİDECEKSİNİZ’

Rüya babasının yanına gelerek ilk duruşma onu çıkartacaklarını söyledi. Bünyamin ‘Eğer istediğimiz olmazsa Süreyya’nın yolundan gideceksiniz’ diyince Rüya babasının ne demek istediğini anlamadı. Fecir, Alev’in yanına gelerek savcılıktan istifa etmesini istedi. Alev, sinirle Fecir’i kovdu.

NEŞET VE RUŞEN DARBEDİLDİ

Cevher, Alev’in ailesinin dükkanına gelerek istifa mektubunu verdikten sonra eğer teklifi kabul etmezse kötü şeyler olacağını söyledi. Fecir ve Azo, Harun’un yanına gelerek Kadri’nin öldürüldüğünü anın güvenlik kamerası görüntülerinin peşinde olan darp edilmiş Neşet ve Ruşen’i arabadan indirerek sevdikleriyle tehdit etti.

ALEV İSTİFA ETTİ

Umut, Alev’i aradığında silahlı bir grup Harun’un karavanına ateş ederek Harun, Alev, Rıza, Neşet ve Ruşen’i hedef aldılar. Kimseye bir şey olmazken bir kişi Umut’u tutup ücra bir köşeye götürdü. Davayı bilerek kaybetmesini, yoksa sevdiklerinin tehdit altında olduğunu ifade etti. Umut davayı bilerek kaybedeceğini söyledi. Alev savcılıktan istifa etti.

MAHKEMEDE TERS KÖŞE

Bünyamin mahkemede hakim karşısına çıktı. Süreyya mesleğe görü dönerek duruşmanın savcısı oldu. Süreyya, üstündeki suçların temizlenmesi için Cevher’in tanık olarak dinlenmesini istedi. Salona giren Cevher, Büşra Korkmaz cinayetini örtbas ettiklerini ve emri Süreyya’dan aldığını itiraf etti.

OLAY ÖNCESİ

Cevher, Harun’ın karşısına çıkmış. Harun iterken Cevher’in omzundan yaralandığını fark edince Kadri’nin katili olduğunu anlamış. Ekip Cevher’e ömür boyu hapis yerine bildiği her şeyi itiraf etme konusunda zorlamış.

EMİRKIRAN’LARA BÜYÜK ŞOK

Umut itiraf nedenini sorunca Cevher, ‘Pişman oldum’ yanıtını verdi. Harun, Süreyya’nın Kadri Palaz’ın ‘Sönmez Karakoç’ adıyla yaptığı işleri de bildiğini kanıtlarıyla beraber ortaya koydu. Alev de, tanık olarak mahkemede ifade verirken nasıl istifa etmek zorunda bırakıldığını anlattı. Umut, “Hak arayıp haksızlığa uğramış herkes için, bu suçu işleyenlerin en ağır cezaya çarptırılmalarını talep ediyoruz” dedi. Süreyya, Bünyamin, Cevher ve suçlarına alet olan herkes en ağır şekilde cezalandırıldı. Rüya telefonla arayarak “başsavcı, Büşra Korkmaz cinayetiyle ilgili yakalama kararı çıkardı. Oraya geliyorlar.” dedi. Fecir de, Azad’dan her şeyi yakmasını isteyerek kaçmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Rüya’nın yanına gelen Umut, “Abinin günahları senin kötü biri olmanı sağlıyor’ diyerek Fecir’i teslim olması konusunda ikna etmesini söyledi.

‘BİZ KAYBETTİK’

Rüya abisini arayarak, “Biz kaybettik teslim olacaksın. Teslim olacaksın ki biz artık bir şeyleri düzeltebilelim. Ben artık bu yükü taşıyamıyorum abi. Ben sizin için suç işledim. Umut’un üstüne iftira attım. Şimdi senin bedel ödemen gerek. Büşra Korkmaz cinayeti kapanana kadar senin Rüya diye bir kardeşin yok.” ifadelerini kullandı. Fecir de, ‘Tamam kardeşim, kapatacağım Büşra Korkmaz cinayetini” dedi. Fecir, ‘Sen bu aileye olan borcunu ödeyeceksin’ diyerek Azad’dan gidip teslim olmasını, başka seçeneğinin olmadığını söyledi. Azad, silahını çıkartarak Fecir’e doğrulttu. Azad içini dökerken ‘Bünyamin’in babasının malına çökerek zengin’ olduğunu ifade etti. Fecir silahı almak isterken Azad ateş etti. Fecir kolundan yaralandı. Ekipler olay yerine geldiğinde Fecir’i sandalyeye bağlanmış vaziyette buldu.

AZAD HAYATINI KAYBETTİ

Fecir yere düşünce Azad bir şey olduğundan korkarak yanına gelmiş. Fecir, hamle yaparak Azad’ı yere serdikten sonra öldürdü. Savcı olay yerine gelerek Büşra Korkmaz’ın suç aletinden Fecir’in izlerini silerek Azad’ın parmak izini ekledi. Fecir ifade sırasında kendi yaptıklarını Azad yapmış gibi anlattı. Fecir delil yetersizliğinden çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

‘UMUT TANRIKULU’NU SİZ Mİ ÖLDÜRDÜNÜZ?’

Dizinin final bölümünde, Harun Yakar mahkemeye çıkıyor. Alev uykusuzluk ve ağlamaktan gözleri kızarmış bir vaziyette davayı izliyor. Hakim, Harun’a “Umut Tanrıkulu’nu siz mi öldürdünüz?’ diye soruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x