İzmir’de hortum, Aydın ve Çanakkale’de yağmur… Fırtına ve sağanak birçok ili etkiledi!

 

25 Kasım 2023

ÇANAKKALE’DE SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Yenice ilçesi Kalkım beldesinde, dün saat 22.00 itibarıyla başlayan sağanak, saat 01.00’e kadar etkili oldu. Beldede 3 saat etkili olan sağanak sonrası derelerde taşkınlar meydana geldi. Taşkın nedeniyle 4 evi su bastı. Ayrıca beldedeki çilek tarlaları da yağmur nedeniyle zarar gördü.

Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın, “Gece yağan aşırı sağanak sonrasında yaşanan taşkınlara belediye ekiplerince müdahale edildi. Dere yatağındaki 4 eve sel sularının girmesine maalesef engel olamadık. Evlerdeki eşyalar kullanılamaz durumda” dedi. (Cemhan ŞEN/DHA)

25 Kasım 2023

İZMİR AÇIKLARINDA HORTUM

Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, İzmir için kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulunmuştu. Kent genelinde sağanak yağış zaman zaman şiddetini artırırken, Karaburun açıklarında da hortum oluştuğu gözlendi.

Oluşan hortum teknede bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

25 Kasım 2023

FIRTINA TEKNELERİ BATIRDI

Kocaeli’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına, yaşamı olumsuz etkiledi.

Körfez ilçesi sahilinde oluşan dalgalar nedeniyle Tütünçiftlik sahilindeki Balıkçılar Kooperatifi’ne kayıtlı olan 50’ye yakın tekneden 4’ü battı. Yarımca sahilinde de 3 teknenin battığı öğrenildi. Sahile koşan balıkçılar, teknelerini fırtına ve dalgadan etkilenmemeleri için kıyıya çıkardı. (Nabi YAZICI/DHA)

25 Kasım 2023

DİDİM’İ ŞİDDETLİ YAĞIŞ VURDU

Aydın’ın turistik ilçesi Didim’de etkili olan fırtına ve kuvvetli yağış su baskınlarına neden oldu. İlçede gece geç saatlerde etkili olan şiddetli yağış doluyla birlikte yağarken, Altınkum bölgesindeki bazı işyerleri yağmur nedeniyle su altında kaldı.

Şiddetli yağış nedeniyle ana cadde ve bulvarlar dereye dönerken, yağış günlük hayatı da olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle çam ağaçları devrilirken, bir otomobilde yolda çökme nedeniyle çamura saplandı. Didim-Bozbük yolu ise çam ağacının devrilmesi nedeniyle kapanırken, ağaç daha sonra yolda kaldırılarak trafiğe yeniden açıldı. Şiddetli yağışların etkisi gün içinde kesilirken, yağışların hafta başına kadar sürmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x