Geleceğimize daha çok yatırım yapacağız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle iptal edilen törenler bu yıl düzenlenen etkinlerde renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen “23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni’ Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Ahmet Yozgatlıgil, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu ve çok sayıda öğrenci katıldı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, törende yaptığı konuşmada, Meclisin milli iradenin merkezi, demokrasinin kalbi olduğunu söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın iftiharla kutlanan milli bayramlardan olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, TBMM’nin dünyada hiçbir meclise nasip olmamış büyük onura ve şerefe sahip olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, “Daha ortada henüz devlet yokken hem Milli Mücadele›yi veren hem de devletin kurulmasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisinin başta ilk başkanı ve ilk Cumhurbaşkanı›mız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi›nin ilk öncülerini saygıyla yad ediyoruz. Onları hürmetle anıyoruz.» ifadesini kullandı.

Bakanlıklar ve kurumlarla iş birliği içerisinde programlar düzenlediklerini anlatan Kurtulmuş, çeşitli yarışmaların düzenlendiğini bildirdi. Numan Kurtulmuş, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında gençlerin kültür ve sanat alanındaki ilgilerinin, TÜBİTAK’ın etkinlikleriyle de gençlerin bilim hayatına ilişkin azimlerinin, Gençlik ve Spor Bakanlığının yarışmalarıyla da gençlerin spor alanlarındaki gücünün ortaya konulduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x