Azize Gülmez’in katiline müebbet hapis

Olay, 9 Kasım 2021’de Bartın’ın Karasu köyünde meydana geldi. Ercan Özkavlak, eski sevgilisi Azize Gülmez ile telefonda tartıştıktan sonra çalıştığı fındık deposuna gitti.

İkili arasındaki tartışmanın ardından Özkavlak, Gülmez’i tabancayla vururken, araya giren iş yeri çalışanlarından Emrullah Yıldız’a da ateş etti. Azize Gülmez göğsüne, Emrullah Yıldız ise bacağına, sırtına ve başına isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Gülmez, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İYİ HAL VE HAKSIZ TAHRİK YOK

Bartın Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasında, maktul Azize Gülmez’in annesi İlknur ve babası Mehmet Gülmez ile taraf avukatları hazır bulundu.

Sanığın cinayeti tasarlayarak ve kasten işlediğine, “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimlerinin uygulanamayacağına hükmeden mahkeme heyeti, Ercan Özkavlak’ın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Heyet, ayrıca eski sevgilisinin mesai arkadaşı Emrullah Yıldız’ı yaralayan sanığın, “öldürmeye teşebbüs” suçundan da 15 yıl hapisle cezalandırılmasını kararlaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x